Sıkça Sorulan Sorular

Pilates direk kilo vermeye yönelik bir sistem değildir. Ancak egzersiz ile birlikte yapılan düzenli beslenme programı ile kiloda değişimler olur. Pilates ile vüdunuzda kısa zamanda sıkılaşma, duruş bozukluklarında düzelme, sırt, bel, boyun ağrılarında azalma sağlanır.
Pilates boy uzatmaz. Yalnızca omurgamızda kasların zayıflamasıyla oluşan duruş bozukluklarının giderek toparlanması ile daha dik bir duruş, daha düzgün sırt ve omuzlar ile boy oranında farklılıklar hissedebiliriz.
Pilates hemen hemen her yaş ve cinsiyet grubuna hitap eden bir spordur. Kişilerin fiziksel özellikleri göz önünde bulundurularak kişiye özel programlar düzenlenir. Hamile olanlar, bel ve boyun problemleri olanların doktorlarına danıştıktan sonra pilatese katılmaları daha doğru olacaktır.
Pilates sistemini ortaya çıkaranın bir erkek olduğunu düşünürsek bu düşüncenin yanlış olduğunu anlayabiliriz. Pilates bayanlar tarafından tercih edilse de erkek üyeler tarafından denendiğinde fitness sisteminden daha zor bir egzersiz olduğunun farkına varmaktadırlar.

Yukarı